I. Na terenie placówki (budynek i boisko) nie wolno:

1.Palić tytoniu (pod żadną postacią).

2.Spożywać napojów alkoholowych lub znajdować się pod ich wpływem.

3.Zażywać lub być pod wpływem jakichkolwiek środków psychoaktywnych lub uzależniających.

Konsekwencje niezastosowania się będą wyciągnięte zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 1997r. „O przeciwdziałaniu alkoholizmowi i narkomanii oraz wychowaniu prozdrowotnym dzieci i młodzieży” (Dz. U. Nr 75 poz. 468).

II. Na terenie budynku obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

1.Okna na holu mogą być uchylone od góry, a nie otwarte na bok.

2.Podczas przerw nie wolno biegać po korytarzach.

3.Nie wolno wychylać się z okien i siedzieć na parapetach.

III. Drzwi do szatni (od strony wejścia do szkoły i parteru) są otwarte od 7.00 do 7.15, od 7.50 do 8.00 oraz na poszczególnych przerwach.

1.W szatni może przebywać jedynie uczeń, który właśnie przyszedł do szkoły i przebiera się lub właśnie skończył lekcje i został odprowadzony przez nauczyciela do szatni.

2.Uczniowie, którzy będą przebywać w szatni w innym czasie lub w innym celu mogą ponieść odpowiedzialność materialną za zaginięcia lub zniszczenia zaistniałe w tym czasie. Uczniowie, którzy spóźnili się na lekcję czekają na otwarcie szatni w sieni szkoły.

IV. Na terenie szkoły mogą się znajdować jedynie uczniowie, którzy mają lekcje lub uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych.

1.Drzwi szkoły są zamknięte.

2.Nie wolno opuszczać placówki w czasie trwania zajęć dydaktycznych.

3.W czasie lekcji uczeń znajduje się w pracowni. Przebywanie na korytarzu lub w ubikacji podczas lekcji jest zabronione.

4.Jeśli uczeń jest zwolniony z zajęć dydaktycznych (np. religia lub język obcy) zgłasza się do biblioteki szkolnej lub do pedagoga.

Uczeń spotkany w czasie lekcji na korytarzu lub w ubikacji może ponieść odpowiedzialność materialną za wszelkie zniszczenia zaistniałe w tym czasie w szkole. Niestosowanie się do powyższych zasad będzie karane zgodnie z obowiązującym w Gimnazjum nr 40 systemem kar. Społeczne godziny pracy na rzecz szkoły nie są karą, a jedynie formą zadośćuczynienia i rehabilitacji za popełnione wykroczenia.

V. Strój i wygląd ucznia

Uczniowie są zobowiązani do:

1.Przychodzenia do szkoły w czystych i schludnych strojach.

2.Zmiany obuwia na terenie szkoły.

3.Noszenia zmiennego obuwia sportowego na lekcje wychowania fizycznego.

4.Pozostawiania w szatni okryć wierzchnich i obuwia.

Kategorycznie zabrania się:

1.Używania w szkole telefonów komórkowych. Za przyniesiony do szkoły telefon pełną odpowiedzialność ponosi właściciel.

2.Noszenia kolczyków o średnicy większej od 1 cm – dozwolone są jedynie sztyfty.

3.Malowania się oraz malowania włosów i paznokci.

4.Noszenia czapek w budynku szkoły.

5.Przynoszenia do klas kurtek i innych okryć wierzchnich.

Nieregulaminowa odzież i ozdoby będą zabierane w depozyt, który mogą odebrać jedynie rodzice ucznia na wywiadówce.

VI. Uczniowie są zobowiązani do sprawdzania w gablotach, czy nie nastąpiły zmiany w planie zajęć oraz jak planowane są zastępstwa.

W przypadku braku powyższej informacji należy zgłosić ten fakt zastępcy dyrektora, pedagogowi lub nauczycielowi znajdującemu się w pokoju nauczycielskim.

UCZEŃ

WIEDZIEĆ POWINIEN, ŻE: