93-130 Łódź

ul. Kaliska 25/27

tel/fax 42 681-78-02

e-mail: gim40@szkoly.lodz.pl

 

Arkadiusz Begier - nauczyciel języka angielskiego z wieloletnim stażem, jego hobby to turystyka krajoznawcza. Lubi uczniów, którzy systematycznie przygotowują się do lekcji. Słucha różnych rodzajów muzyki zależnie od "pogody" i nastroju, lubi kolor biały. Ma duszę podróżnika i najchętniej wyjechałby gdziekolwiek byle już, od razu i natychmiast.


Robert Duszyński - nauczyciel biologii i informatyki, u swoich uczniów ceni koncentrację uwagi i dobre przygotowanie do zajęć. Codziennnie na przygotowanie się do zajęć potrzebuje około dwóch godzin. Nie lubi kiedy uczniowie rozmawiają i używają wulgaryzmów podczas lekcji. Najchętniej uczyłby w szkole gry na gitarze i poprawiłby wyposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne. W wolnym czasie słucha muzyki. Ulubiony kolor - ciemnozielony, muzyka - hard rock, chillout, ulubione zwierzę - kot. Wakacje spędziłby na oceanie pod żaglem. Stara się dawać prezenty od serca. Największe marzenie to własny jacht i podróż dookoła świata.


Anna Szafrańska - nauczyciel chemii, fizyki i matematyki - chce unowocześnić pracownię chemiczną, interesuje się filmem, muzyką i literaturą. Lubi kiedy jej uczniowie nie przeszkadzają w prowadzeniu lekcji i robią postępy w nauce. Jej ulubiony kolor to niebieski - zależnie od nastroju słucha różnej muzyki. Na wakacje najchętniej wyjechałaby do Egiptu.


Wiaczesław Jacewicz - nauczyciel religii. Ceni u swoich uczniów szczerość i poczucie humoru. Najbardziej przeszkadza mu w zachowaniu młodzieży wulgarne zachowanie i hałas. Najchętniej prowadziłby kółko zainteresowań hobbistów, turystyczne oraz biblijne. "Ograniczyłbym wolność tym, którzy nie szanują wolności innych."- Taki ma zamysł na poprawę sytuacji w szkole. Wolny czas spędza czytając i robiąc kronikę rodzinną. Lubi zielony kolor, muzykę rosyjską - Szanson, oraz psy. Marzy o rodzinnych wakacjach w górach. Chciałby aby wszystkie klasy z zainteresowaniem słuchały jego wykładów i pragnie wreszcie się wyspać.


Karina Jasiaczek - Pedagog z zamiłowania, mediator, trener grupowy. W wolnych chwilach lubi gotować i dawać nowe życie starym przedmiotom. Mol książkowy. Ulubione kolory to: czarny, szary, czerwony i fioletowy...a ostatnio także biały. Lubi długie spacery brzegiem morza. Wymarzone wakacje spędziłaby w Portugalii lub Estonii. Nie wyobraża sobie dnia bez muzyki...acid jazz, chillout, reggae...i nie tylko.


Paweł Luniak - nauczyciel historii, WOS-u i etyki. Lubi kiedy uczniowie wykazują się samodzielnością w myśleniu. Nie toleruje wulgarnego słownictwa. Uważa, że w szkole należy poprawić współdziałanie. Interesuje się naszym miastem i jego dziejami. Chętnie słucha starego jazzu, jego ulubione kolory to brąz i błękit. Kocha zaciszne miejsca nad wodą.


Jakub Olczyk - nauczyciel wychowania fizycznego, na przygotowanie się do zajęć poświęca dziennie ok. godziny czasu. Najbardziej przeszkadza mu w pracy brak dyscypliny i zaangażowania ze strony uczniów. Kiedy ma chwile wolnego czasu słucha muzyki. Lubi niebieski kolor i psy. Na wakacje najchętniej wyjechałby za granicę. Jego największym marzeniem są uczniowie, którzy mogliby wygrać rozgrywki piłki nożnej.


Sylwester Paczesny - nauczyciel informatyki, matematyki, techniki. Lubi fotografować krajobrazy, architekturę. Słucha każdej  dobrej muzyki, jeździ na rowerze i na łyżwach.


Anna Walaszek - nauczyciel bibliotekarz. Lubi podróżować i chętnie poznaje nowe miejsca, ale też z  powraca w te ulubione.

Z przyjemnością słucha spokojnej muzyki i czyta książki. Nie lubi wulgarności. Chciałaby poprawić wyposażenie biblioteki.


Elżbieta Szymańska - lubi słuchać muzyki jazzowej, jeździć na rowerze.
16 marca w Pałacu Poznańskiego odbyła się uroczysta gala V edycji konkursu "Pracodawca kreujący i wspierający edukację" pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi we współorganizacji ŁCDNiKP. Wniosek PG 40 o nominację do nagrody w kategorii "Pracodawca zatrudniający do 10 osób" spotkał się z aprobatą Kapituły Konkursu i nasz partnerski Pracodawca Firma Fiero Pizza zdobył I miejsce i Łódzkie Łabędzie wręczone przez władze miasta i przedstawicieli kuratorium oświaty. Gratulacje dla laureata.

tekst: I. Wojtacka

16 czerwca 2017 r. Rada Pedagogiczna naszej szkoły wraz z licznie przybyłymi przyjaciółmi, po raz ostatni w takim składzie, spotkała się na zajęciach w siedzibie fundacji ONJATY w Bukowcu. Wspólne wyrabianie ceramiki, poznawanie muzyki i tradycyjnych tańców ludowych regionu Polski centralnej oraz pożegnalne ognisko i wspominanie różnych sytuacji, jakie miały miejsce na przestrzeni wielu lat naszej współpracy pozwoliły nam odpocząć i nabrać dystansu przed zakończeniem roku szkolnego.

 

DYREKCJA SZKOŁY

 1. -dyrektor: Robert Duszyński

RELIGIA

- Wiaczesław Jacewicz

JĘZYK POLSKI

 1. -Ewelina Kaźmierczak

 2. -Izabela Stawińska-Madaj

JĘZYK ANGIELSKI

- Arkadiusz Begier 

JĘZYK NIEMIECKI

 1. -Iwona Smulska

HISTORIA, WOS, WDŻ

 1. -Paweł Luniak

MATEMATYKA

 1. -Mirosława Kucejko

FIZYKA

 1. -Anna Szafańska

CHEMIA

 1. -Anna Szafrańska

 2. -/Elżbieta Szymańska/

BIOLOGIA

- Robert Duszyński

GEOGRAFIA I EDB

 1. -Beata Dąbrowska

 2. -INFORMATYKA

 3. - Sylwester Paczesny

 4. -PLASTYKA I ZAJ. ARTYSTYCZNE

- Izabela Stawińska-Madaj

WYCHOWANIE FIZYCZNE

- Jakub Olczyk

PEDAGOG

 1. -Karina Jasiaczek

PSYCHOLOG

 1. -Andrzej Nowak

BIBLIOTEKA

 1. -Anna Walaszek
 

zdjęcie ze spotkania Rady Pedagogicznej i pracownków administracji 13.10.2017

NAUCZYCIELE

CZTERDZIESTKI